Обговорення:Російське вторгнення в Україну (з 2022)
Цю статтю перейменовано з Російське вторгнення в Україну (2022) за рішенням спільноти (див. на сторінці Вікіпедія:Перейменування статей/Російське вторгнення в Україну (2022) → Російське вторгнення в Україну (з 2022)) Повторне виставлення статті на перейменування при відсутності вагомих підстав для перегляду попереднього рішення може розглядатися як порушення правила ВП:НДА (див. розділ «Не випробовуйте на міцність»). Нове обговорення можливе лише у випадку, якщо старі аргументи не були враховані або з'явились нові. |
Статистика відвідуваності сторінки «Російське вторгнення в Україну (з 2022)»
Архіви | |
---|---|
| |
Розділ Передумови
Стаття зараз і так завелика (див. інші обговорення на сторінці), а розділ Передумови продовжує розростатися. Вже почали з 1991 року, додано Собачка, «1993 року чотири депутати Держдуми РФ опублікували спільну статтю», Лужкова. Загалом, типова для наших вікіпедистів проблема — не знати де зупинитися. Я здивований чому не згаданий Богдан Хмельницький, чи Боголюбський.
Пропоную окреслити якими мають бути рамки і об'єм для розділу Передумов. Для цього пропоную керуватися цими тезами:
Отже, які статті вже є, де передумови більш логічно викласти:
- Передумови та причини російсько-української війни
- Сучасне українсько-російське протистояння
- Російсько-українська війна (з 2014)
- Підготовка Росії до вторгнення в Україну 2022 року
Тобто у цій статті ми виходимо з припущення, що на більш глобальному рівні ці тези вже прописані. Тому передумови будуть короткі і ключові:
На завершальному етапі Революції гідності Росія почала приховане розгортання військ, готуючись розпочати війну проти України. У лютому — березні 2014 року Росія вторглася до Криму і невдовзі анексувала його. Одночасно з цим у низці міст почалися проросійські виступи. У квітні 2014 року російські диверсійні групи почали війну на сході, у відповідь на яку Україна оголосила Антитерористичну операцію. [і далі трохи подробиць]
Трошки детальніше має бути описана підготовка до нападу, тобто взяті основні тези зі статті Підготовка Росії до вторгнення в Україну 2022 року.
Надійні джерела, які описують напад 2022 року, теж не надто заглиблюються в опис якихось побічних згадок, переходячи одразу до суті:
- https://rusi.org/explore-our-research/publications/special-resources/preliminary-lessons-russias-unconventional-operations-during-russo-ukrainian-war-february-2022
- https://rusi.org/explore-our-research/publications/special-resources/preliminary-lessons-conventional-warfighting-russias-invasion-ukraine-february-july-2022
І на цьому все.
Чи є коментарі і зауваження до цієї пропозиції? --VoidWanderer (обговорення) 14:20, 18 травня 2023 (UTC)
Розділ Див. Також
Чи доцільно наповнювати його всіма статтями, що хоч якось пов'язані з цією війною? Цей розділ призначено для статей з дотичної тематики. Якщо ж туди вписувати всі підстатті нашої статті, то знайти в цьому морі справді дотичну тематику буде проблематично --Unikalinho (обговорення) 09:57, 12 січня 2024 (UTC)
- Unikalinho, яке ви правило Вікіпедії використали? Ці статті є всі дотичними. --Wise (обговорення) 22:31, 13 січня 2024 (UTC)
- Вікіпедія:Стиль/Структура статті#Розділ «Див. також». Зокрема: "Посилання з розділу «Див. також» не повинні прямо стосуватись теми статті, тому що мета цього розділу — дати можливість читачу дослідити дотичні теми". А стосовно того, що таке дотична -- згадайте математику. Дотична тема -- це не підтема. Також там зазначено "Посилання в розділі «Див. також» ... не повинні перевищувати розумні межі". Навряд чи можна назвати розумною межею, коли вписувати туди понад 20 статей. В такому випадку втрачається суть цього підрозділу, який призначений для дослідження дотичних тем. Але навіть і їх не повинно бути надто багато. Наприклад, стаття Путінізм, чи Диктатура, або ж статті про типи ракет, якими нас бомблять (Калібр (ракета) тощо) -- вони теж певною мірою дотичні, але якщо вписати туди всі подібні статті, буде порушено правило розумних меж. Тому вписуємо туди лише найпотрібніше -- те, що має найближчий зв'язок з темою статті, але водночас не є її підтемою--Unikalinho (обговорення) 10:40, 14 січня 2024 (UTC)
Масштабна переробка
Ще з 2022 року стаття втратила будь-яку подобу структури.
- наповнена здебільшого безліччю третьорядних за важливістю фактів
- сукупно текст статті вже важив під 700КБ
Через ці два фактори жодної інформативності текст не ніс.
Відповідно до
ця стаття зазнає змін у такому порядку:
- вміст окремих розділів статті буде цілком перенесено до вже існуючих чи новостворених вузькоспеціалізованих статей. Таких назбирається добрий десяток-другий. В цих допоміжних статтях упорядкування їх вузьких тем продовжуватиметься. Вони згодом також можуть бути перенаправлені, об'єднані чи роз'єднані.
- у цю головну статтю в кожен розділ будуть внесені дані, які спиратимуться на результат опрацювання відповідної вузькоспеціалізованої статті. Тому вони будуть оглядові, короткі, зведені, і підкріплені найкращими джерелами.
- низка розділів імовірно перестануть існувати, щоб не дублювати розділи із Російсько-українська війна (з 2014). Вторгнення 2022 року є масштабним, але створювати дубляжі одного й того позбавлено змісту.
--VoidWanderer (обговорення) 14:48, 25 лютого 2024 (UTC)
Обговорення: Роль Білорусі в російсько-українській війні з 24 лютого 2022 року
Привіт, я запрошую вас, українці, висловити свою думку в нещодавно розпочатій дискусії англомовної Вікіпедії (дивіться її прямо тут: Talk:Russo-Ukrainian War#RFC on Listing of Belarus) про роль Білорусі в російсько-українській війні з 24 лютого 2022 року та про те, як це має бути описано в цьому стаття. Знаючи, наскільки руйнівною і болючою є ця війна для вас, українці, я просто був змушений повідомити вам, тому що ваша думка є вирішальною в темах, пов’язаних з цією війною. Будь мужнім! Pofka (обговорення) 20:59, 18 березня 2024 (UTC)
Північна Корея
Тепер її мабуть треба дописати в картку як сторону конфлікту --Unikalinho (обговорення) 22:14, 6 листопада 2024 (UTC)
- Статті проєкту Спротив російському вторгненню в Україну III рівня
- Статті проєкту Спротив російському вторгненню в Україну найвищої важливості
- Статті проєкту Спротив російському вторгненню в Україну III рівня найвищої важливості
- Статті проєкту Спротив російському вторгненню в Україну
- Статті проєкту Військова історія III рівня
- Статті проєкту Військова історія найвищої важливості
- Статті проєкту Військова історія III рівня найвищої важливості
- Статті проєкту Військова історія